Obóz zimowy 2023 - Resort Czarna Góra!

Obóz zimowy 2023/Czarna Góra

  • Termin: 14 do 20 stycznia 2023 r.
  • Cena: 1990 zł
  • Ilość miejsc: Ograniczona

OPIS WYJAZDU

Zapraszamy dzieci i młodzież na obóz narciarsko/snowboardowy w pierwszym tygodniu śląskich ferii zimowych!

Nasze miejsce pobytu to Ośrodek Sorrento w Marianówce a będziemy szusować na terenie Resortu Czarna Góra.

 

PLIKI DO POBRANIA

PROGRAM

14 stycznia, sobota. Zbiórka o godz. 9:00 w Mikołowie na parkingu CH Auchan, wyjazd o godz. 9:30. Dojazd do Marianówki, ok. godz. 13:30. Obiad i zakwaterowanie w pokojach, sprawdzanie i dopasowywanie sprzętu narciarskiego. Po kolacji szkolenie "Jak bezpiecznie zachowywać się na stoku".

15 stycznia, niedziela. Po niadaniu wyjazd na stok – jazda na nartach lub snowboardzie przez 2 godziny. Powrót do hotelu na obiad.

Po obiedzie wyjazd do Podziemnego Miasta Osówka. Przejdziemy trasą historyczną, gdzie przewodnik, w bardzo ciekawy sposób opowie o powstaniu tego owianego tajemnicą, podziemnego miasta. Był to obiekt wojenny, budowany pod kryptonimem Riese w Górach Sowich. Przez krótki czas wykonano prawie 2 km podziemnych korytarzy, hal i chodników. Można zobaczyć wartownie, korytarz techniczny oraz ogromną halę o 10 m wysokości i wiele budowli na powierzchni ziemi. Według jednej z hipotez, po ukończeniu tej budowli Niemcy planowali rozlokować tutaj naukowców pracujących nad wunderwafe i prototypem bomby atomowej. Inna mówi, że w okolicy ukryto „złoty pociąg” i ciężarówki ze złotem Wrocławia.

Powrót do hotelu na kolację. Po kolacji zajęcia artystyczne i zabawy integracyjne.

16 stycznia, poniedziałek. Po niadaniu wyjazd na stok – jazda na nartach lub snowboardzie przez 2 godziny. Powrót do hotelu na obiad. Po obiedzie wyjazd na kryty basen do Kłodzka. Po kolacji dyskoteka/karaoke.

17 stycznia, wtorek -  Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Jaskini Niedźwiedziej.

Jest to najdłuższa jaskinia w Sudetach i jedna z większych w Polsce. Jedna z największych atrakcji Masywu Śnieżnika. Od 1977 jaskinia wraz z pobliską otuliną została ustanowiona Rezerwatem Przyrody. Korytarze mają łączną długość ok. 5 km i znajdują się na wielu poziomach. Podczas eksploracji jaskini natrafiono w namuliskach na szczątki tysięcy zwierząt plejstoceńskich, przede wszystkim niedźwiedzia jaskiniowego, stąd jej nazwa. Trasa turystyczna liczy około 360 m, przy czym możemy na niej zobaczyć około 500 m jaskini.

Po obiedzie wyjazd na stok. Jeżdżenie na nartach lub snowboardzie przez 2 godziny. Po kolacji gry i zabawy integracyjne.

18 stycznia, środa. Po śniadaniu wyjazd na stok - jazda na nartach lub snowboardzie przez 2 godziny. Po obiedzie wyjazd na kryty basen do Kłodzka. Po kolacji zajęcia artystyczne, gry i zabawy w grupach.

19 stycznia, czwartek. Po śniadaniu wyjazd na wycieczkę do Twierdzy Srebrna Góra.

Jest to obiekt unikatowy w skali całej Europy i największa górska fortyfikacja na Starym Kontynencie. Twierdza Srebrna Góra to ciekawa, wielowątkowa historia sięgająca XVIII wieku, ale i II wojny światowej, to niesamowite górskie widoki, to miejsce, w którym dzieci i młodzież mogą spędzić wyjątkowo czas.

Nasze zwiedzanie będzie miało formę aktywizującej gry. Uczestnicy zostaną podzieleni na 2 obozy: francusko-polski i koalicji antyfrancuskiej. Oba ze szczerą chęcią dominacji. Rywalizacja będzie wymagała niebywałego sprytu, strategii, wiedzy i umiejętności. Gracze staną na polu bitwy, wezmą udział w potyczkach, będą musieli wykonać misje w terenie. Niektórzy wcielą się w postacie historyczne.

W programie przewidziano: zabawy zręcznościowe, zadania logiczne, zapoznanie z historią twierdzy, poszukiwanie ukrytego skarbu, prezentacja broni czarnoprochowej, wystrzał z armaty oraz zwiedzanie fortyfikacji.

Po obiedzie czas na spakowanie walizek i sprzętu sportowego. Po kolacji wieczorek pożegnalny, rozdanie nagród i dyskoteka.

20 stycznia, piątek. Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd ok. godz. 9:00. Powrót do Mikołowa na parking CH Auchan ok. godz.13.00

Kolejność poszczególnych punktów programu może ulec zmianie.

INFORMACJE

W programie m.in.:
4 dni jeżdżenia na nartach lub snowboardzie* na trasach Resortu Czarna Góra w Sudetach, w masywie Śnieżnika. Wycieczki do Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie, do podziemnego, owianego tajemnicą podziemnego miasta Osówka, do twierdzy Srebrna Góra oraz dwa wyjazdy na kryty basen do Kłodzka.

*oferta dla snowboardzistów aktualna przy zgłoszeniu min. 6 osób na poziomie zaawansowanym.

Cena 1990 zł obejmuje:

6 noclegów w Ośrodku Sorrento w Marianówce - wyżywienie 3 posiłki codziennie - 6 śniadań, obiadów i kolacji, pokoje 3 i 4 osobowe. Przejazd autokarem, ubezpieczenie NNW, opiekę wykwalifikowanej kadry - wychowawców, instruktorów narciarskich i snowboardowych, kierownika.

Dodatkowo płatne:

Karnety narciarskie/snowboardowe. Planujemy 4 dni jeżdżenia po 2 godziny. Obecnie na stronie ośrodka podana jest cena karnetu 2-godzinngego w wys. 64 zł, z adnotacją, że w grudniu cennik ulegnie zmianie. Ceny podamy w grudniu 2022 r. po ukazaniu się aktualnego cennika na stronie resortu.

Wycieczki: Jaskinia Niedźwiedzia (60 zł), 2 wyjazdy na basen do Kłodzka (90 zł), Podziemne Miasto Osówka (60 zł) Twierdza Srebrna Góra – gra forteczna (90 zł). Suma wycieczek: 300 zł.

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYJAZD

Po wysłaniu formularza prosimy o kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia zgłoszenia na wyjazd: +48 504 105 242, +48 517 262 538

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu w celu przetworzenia zgłoszenia, uzyskania odpowiedzi oraz realizacji działań wynikających z przesłanego przeze mnie zgłoszenia. Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Treningu Pamięci Szatkowscy z siedzibą w Łaziskach Górnych, przy ul. Granicznej 36. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przetworzenia zgłoszenia, udzielenia odpowiedzi oraz realizacji działań wynikających z przesłanego zgłoszenia. Dane te, nie będą udostępniane innym podmiotom. Podstawą przetwarzania danych jest udzielona przez Państwa zgoda. Posiadają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do przesłania formularza. Dane kontaktowe administratora danych: Szkoła Treningu Pamięci Szatkowscy, 43-173 Łaziska Górne, ul. Graniczna 36, info@szatkowscy.pl.

TOP