Obóz z treningiem pamięci w Marianówce - MASTER OF MEMORY!

  • Termin: 12 do 20 sierpnia 2020 r.
  • Cena: 1690 zł
  • Ilość miejsc: Ograniczona

OPIS WYJAZDU

W programie m.in:

Zajęcia treningu pamięci - 7 spotkań po 75 minut, w grupach dopasowanych wiekowo oraz pod względem stopnia zaawansowania.

Wycieczka do kopalni złota w Złotym Stoku, wycieczka z przewodnikiem na Szczeliniec Wielki, wycieczka do Kłodzka.

Gry terenowe, ognisko, dyskoteki i karaoke.

 

PLIKI DO POBRANIA

PROGRAM

12 sierpnia, środa - Wyjazd o godz. 9.00 z Mikołowa. Zbiórka na stacji BP obok McDonald's.  Dojazd na miejsce ok. godz. 13.30. Obiad, zakwaterowanie w pokojach. Spacer, poznanie okolicy, po kolacji gry i zabawy na terenie ośrodka.

13 sierpnia, czwartek - Po śniadaniu trening pamięci w grupach. Po obiedzie wycieczka do Złotego Stoku. W programie - zwiedzanie Kopalni  Złota i Średniowiecznej Osady Górniczej,  wizyta w korytarzu niespodzianek i w domku kata i wiele innych atrakcji…Zwiedzanie będzie odbywać się w maseczkach, przy zachowaniu rygoru sanitarnego. Powrót do hotelu na kolację na 18.30. Po kolacji gry i zabawy integrujące grupę na wolnym powietrzu.

 

14 sierpnia, piątek - Po śniadaniu trening pamięci w grupach. Po obiedzie wyjście do Ogrodu Bajek, który położony jest na wysokości 780 m n.p.m., pomiędzy górą Toczek, a Igliczną. Ogród został założony po I wojnie światowej przez pracownika leśnego Izydora Kriestena, który z dużą wyobraźnią tworzył bajkowe postacie z korzeni drzew, szyszek, kory i umieszczał je obok swego domu. Zasadził tam również wiele drzew i krzewów ozdobnych. Powrót do ośrodka na kolację. Po kolacji dyskoteka na wolnym powietrzu.

15 sierpnia, sobota - Po śniadaniu trening pamięci w grupach. Po obiedzie spacer nad Wodospad Wilczki. Jest to największy i najwyższy wodospad w Masywie Śnieżnika jest jednocześnie drugi co do wysokości w Sudetach. Powstał na linii uskoku tektonicznego, skąd rzeka Wilczka spada z 22 m do kotła i dalej płynie wąskim wąwozem zwanym kanionem amerykańskim, którego pionowe skały osiągają nawet 25 m. Wokół wodospadu rośnie piękny, stary las mieszany i wznoszą się malownicze skałki. Wodospad wraz z najbliższym otoczeniem objęte są od 1958 roku ochroną i tworzą rezerwat przyrody „Wodospad Wilczki”. Teren rezerwatu przystosowany jest do zwiedzania. Nad wodospadem znajduje się mostek, a wokół niego wyznaczono ścieżki oraz schodki prowadzące do tarasów widokowych. Powrót do hotelu. Kolacja w formie ogniska z pieczeniem kiełbasek, gry i zabawy na wolnym powietrzu.

16 sierpnia, niedziela - Po śniadaniu wyjście w góry, zwiedzanie XVIII wiecznego Sanktuarium Matki Boskiej Śnieżnej, położonego pod samym szczytem góry Iglicznej (847 m n.p.m.), skąd roztacza się wspaniały widok na Czarną Górę, Śnieżnik i Kotlinę Kłodzką. Możliwość uczestnictwa we mszy św. Powrót do ośrodka na obiad. Po obiedzie trening pamięci w grupach. Po kolacji Wieczór talentów (na wolnym powietrzu).

17 sierpnia, poniedziałek - Po śniadaniu trening pamięci w grupach. Po obiedzie wyjazd do Nowej Rudy do Aquaparku. Wejście do Aquaparku w maseczkach, które zdejmujemy dopiero przed wejściem na pływalnię. Powrót do hotelu na kolację. Po kolacji dyskoteka i karaoke (zabawa w plenerze).

18 sierpnia, wtorek - Po śniadaniu wycieczka z przewodnikiem do Szczelińca Wielkiego (919 m n.p.m.), to najwyższy szczyt Gór Stołowych, który wraz z Małym Szczelińcem wznosi się nad Karłowem tworząc szeroki masyw, z licznymi szczelinami i głębokimi wąwozami, na dnie których do lata leży śnieg. W wyniku wietrzenia powstała tutaj  grupa skał o kształtach podobnych do zwierząt i ludzi. Powrót do hotelu na obiad. Po obiedzie trening pamięci w grupach. Po kolacji gry i zabawy w plenerze.

19 sierpnia, środa - Po śniadaniu wycieczka do Kłodzka – zwiedzanie twierdzy kłodzkiej i udział w „Grze o Fort”. Gra o Fort to ekscytująca przygoda i lekcja historii na żywo, rozgrywa się ona w pruskiej fortecy z XVIII wieku i przenosi uczestników do okresu Wojen Śląskich z lat 1740-1763. Uczestnicy mają okazję przekonać się, jak wyglądało życie żołnierzy, jak przebiegała ich służba. Mogą poczuć zapach prochu i  mogą zakosztować żołnierskiej musztry pod okiem wymagającego podoficera. Wejście do obiektu w maseczkach, zalecany jest strój sportowy. Powrót do hotelu na obiad. Po obiedzie trening pamięci w grupach – zajęcia podsumowujące, rozdanie dyplomów. Po kolacji dyskoteka pożegnalna (na wolnym powietrzu).

20 sierpnia, czwartek - Po śniadaniu wyjazd z hotelu około godz. 9:00. Dojazd do Mikołowa ok. godz. 13:30.

 

Kolejność poszczególnych punktów programu obozu może ulec zmianie.

 

INFORMACJE

Cena obejmuje:

Kurs technik pamięciowych – 7 zajęć po 75 minut treningu w salach wykładowych oraz wykorzystanie poznanych  technik pamięciowych podczas popołudniowych zajęć. Pakiet materiałów szkoleniowych i firmową koszulkę.

8  noclegów w Ośrodku Wypoczynkowym Sorrento,  8 śniadań, obiadów i kolacji, opiekę wykwalifikowanej kadry – trenerów technik pamięciowych, wychowawców, kierownika. Przejazd luksusowym autokarem z klimatyzacją, toaletą, TV, ubezpieczenie NNW.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA NA WYJAZD

Po wysłaniu formularza prosimy o kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia zgłoszenia na wyjazd: +48 504 105 242, +48 517 262 538

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu w celu przetworzenia zgłoszenia, uzyskania odpowiedzi oraz realizacji działań wynikających z przesłanego przeze mnie zgłoszenia. Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest Szkoła Treningu Pamięci Szatkowscy z siedzibą w Łaziskach Górnych, przy ul. Granicznej 36. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu przetworzenia zgłoszenia, udzielenia odpowiedzi oraz realizacji działań wynikających z przesłanego zgłoszenia. Dane te, nie będą udostępniane innym podmiotom. Podstawą przetwarzania danych jest udzielona przez Państwa zgoda. Posiadają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do przesłania formularza. Dane kontaktowe administratora danych: Szkoła Treningu Pamięci Szatkowscy, 43-173 Łaziska Górne, ul. Graniczna 36, info@szatkowscy.pl.

TOP